online diensten

0578 691670

contact

Werken bij

Aanvraag compensatie vuurwerkdetailhandelaren vanaf 2 november


Ben of was je een vuurwerkdetailhandelaar? Dan kom je misschien wel in aanmerking voor een nadeelcompensatie voor je misgelopen winst door het vuurwerkverbod. Aanvragen kan vanaf 3 november 2026, voorbereiden van die aanvraag kan nu al.






Vuurwerk


Voorwaarden nadeelcompensatie


Om in aanmerking te komen voor de tijdelijke regeling nadeelcompensatie vuurwerkdetailhandelaren moet je in december 2025 én in december 2022, 2023 of 2024 eindejaarsvuurwerk verkocht hebben aan particulieren vanuit één of meer vuurwerklocaties in Nederland. Verder moet je een inschrijving bij de Kamer van Koophandel (KVK) hebben.


Let op! Eindejaarsvuurwerk is vuurwerk dat alleen aan het einde van het jaar aan particulieren verkocht mag worden. Hieronder valt niet fop- en schertsvuurwerk. Dit mag namelijk het hele jaar verkocht en afgestoken worden. Ook professioneel vuurwerk komt niet in aanmerking voor de regeling nadeelcompensatie.



Hoogte nadeelcompensatie


De nadeelcompensatie bestaat uit drie delen: je misgelopen winst, een opslag van 15% en € 3.500 per verkooplocatie.


Berekening misgelopen winst


Je misgelopen winst wordt berekend aan de hand van de inkoopwaarde van je vuurwerk in een referentiejaarwisseling. Standaard is dat de jaarwisseling 2024-2025 maar je mag ook kiezen voor 2022-2023 of 2023-2024.


Deze inkoopwaarde wordt verhoogd met een vastgesteld gemiddeld winstpercentage welke afhankelijk is van de totale opslagcapaciteit van jouw verkooplocaties in december 2025 en waar je inkoopt:



  • bij een totale opslagcapaciteit van maximaal 10.000 kilogram, is het winstpercentage 45,9%,

  • bij een totale opslagcapaciteit van meer dan 10.000 kilogram, is het winstpercentage 77,3%,

  • bij (gedeeltelijke) inkoop bij inkooporganisatie China Red, is het winstpercentage 111,2%.


Let op! Er wordt ook nog een inflatiecorrectie toegepast, afhankelijk van de gekozen referentiejaarwisseling: 6,85% voor 2024-2025, 9,69% voor 2023-2024 en 16,39% voor 2022-2023.



Berekening nadeelcompensatie


De misgelopen winst wordt vervolgens verhoogd met een opslag van 15%. Tot slot ontvang je ook nog € 3.500 per verkooplocatie (met een maximum van 5 verkooplocaties).


Let op! De uiteindelijke berekening is: inkoopwaarde x winstpercentage x inflatiecorrectie x 1,15 + € 3.500 per verkooplocatie (maximaal 5). Op de website van RVO zijn een aantal rekenvoorbeelden opgenomen.



Aanvragen


Aanvragen van de nadeelcompensatie kan bij de RVO. De aanvraagperiode loopt van dinsdag 3 november 2026 9.00 uur tot maandag 18 januari 2027 17.00 uur.


Let op! Vanaf maandag 2 november 2026 9.00 uur kun je al een conceptaanvraag klaarzetten. Lees hier wat je allemaal nodig hebt voor een aanvraag.



Betaling


De RVO neemt telefonisch contact met je op als je aanvraag beoordeeld is. De eerste betalingen van de nadeelcompensatie worden vanaf half januari 2027 verwacht.



© 2018 Brem Accountants en Adviseurs - KvK: 05077789 ROSUMA B.V. - BTW-nummer: 8223.78.334.B.01 Algemene voorwaardenPrivacy verklaringDisclaimerKlachtenregelingKlokkenluidersregeling